/
  ANASAYFA » HIZMETLERIMIZ » CIFT KIRMA SEPETLI VINC

  Çift Kırma Sepetli Vinç

  Çift kırma sepetli vinç

  Taşımacılık sektörü gibi ağır olan unsurların taşınmasında, hareket ettirilmesinde veya çeşitli araçlara yüklenmesi sırasında vinç dediğimiz kaliteli ve modern makineler kullanılmaktadır. Çok farklı vinç türleri bulunduğundan dolayı her sektörün ihtiyaç duyacağı vinç modeli farklılık göstermektedir.
   
   Taşımacılık Sektörü İçin Çift Kırma Vinç Çözümleri
   
              Günümüzde en modern teknolojiler ile üretilmekte olan vinçler arasında çift kırma vinç oldukça popüler ve pratik bir uygulama olarak dikkat çekmektedir. Mobilize olma imkânı bulunduğundan dolayı çift kırma vinç pek çok sektör tarafından da tercih edilmektedir. Öncelikli olarak üretilmekte olan tek kırma vinçlerin daha da geliştirilmiş modellerinde çift kırma teknolojisi devreye girmektedir. Kolaylıkla kamyon veya taşıma araçlarına yüklenebilen çift kırma vinçler en yüksek yerlere dahi erişim sağlayabilmektedir. Özellikle nakliye firmaları tarafından veya cankurtaran hizmeti vermekte olan sektörler tarafından tercih edilmekte olan çift kırma vinç yüksek miktarda taşıma ve kaldırma kapasitesine sahiptir. Tek kırma vincin ulaşamadığı yerlere çift kırma vinçler kolaylıkla ulaşabilmektedir. Üç yönlü hareket sisteminin entegrasyonunun sağlandığını vinçlerde oldukça hızlı bir şekilde hareket etme ve 360° dönebilme gibi ekstra özellikler bulunmaktadır.
   
              Çift kırma vinç kullanmanın en büyük avantajı mobilizasyon sırasında araç içerisinde istenen ekstra alanın ortaya çıkarılmasıdır. Çift kırmalı vinçlerde ikinci kırma kısım istendiğinde devre dışı bırakılarak vinç tek kırma haline dönüştürülebilmektedir. Bilhassa uzun yola çıkma durumlarında eğer taşıma aracında yer açılmak isteniyorsa 2. kırma devre dışı bırakılarak araç içerisindeki mekân artırılabilmektedir. Yüklerin taşınmasında, çeşitli yüklerin kamyonlara yüklenmesinde veya inşaat ve yapı sektöründeki yüksek noktalara çeşitli yapı unsurlarını kaldırılmasında çift kırma vinç devreye girmektedir. Çift kırma vinç kamyonla beraber taşındığı sırada kırma kısımları tam olarak katlanıp kapatılabildiğinden dolayı oldukça geniş bir alan ortaya çıkartılmaktadır. Bu şekilde aracın çok daha ergonomik bir şekilde karayolunda seyretme olanağı ortaya çıkmaktadır.
   
   Yüksek Yerleri Erişim İçin Sepetli Vinç
   
              Özellikle çok katlı olan binaların inşaatı sırasında kirişlerin, kolonların kaldırılmasında, metal aksamların üst katlara taşınmasında sepetli vinç dediğimiz makineler devreye girmektedir. Sepetli vinçler 20 metre ile 84 metre arasında değişen uzunluklarda imal edilmektedir. Erişilebilecek olan yüksekliğe göre istenen tasarımlarla beraber mobilize olabilen sepetli vinç aynı zamanda evden eve nakliye firmaları tarafından da çok fazla tercih edilmektedir. Üst katlardan eşyaları nakliye aracına indirilmesi sırasında dışarıdan taşıma çözümleri sunulmaktadır.
   
   ​​​​​​​           Sadece yük kaldırma ve yük taşımacılığında değil yapı çözümlerinin dış cephesindeki mantolama uygulamalarında da personelin rahatça çalışabilmesi için sepetli vinç sepet kısmındaki platform kullanılmaktadır. Ayrıca personel sayısına göre farklı ebatlarda sepetler üretilerek grup halinde çalışma imkânı verilmektedir. Bu yönüyle beraber sepetli vinç aynı zamanda yük taşımacılığı için de 250 kilogram ile 500 kilogram arasında değişen ebatlardaki yüklerin kolaylıkla taşınıp indirilmesinde devreye girebilmektedir. Kamyona veya nakliye araçlarına yüklenebilen sepetli vinç ve kırma vinç çeşitleri şehir hayatında yük taşımacılığının, yükleme uygulamalarının çok daha pratik olmasını sağlamaktadır.