/
  ANASAYFA » HIZMETLERIMIZ » KIRALIK SEPETLI VINC

  Kiralık Sepetli Vinç  Birçok inşaat sahasında ve diğer yüksek konumlarda çalışma ihtiyaçlarına en güvenli çalışma ortamı sağlayan araçlar sepetli vinç modelleri olmaktadır. Her firma yüksekte çalışmak için vinç satın alma yerine artık daha avantajlı olan kiralık vinç uygulamalarından yararlanmaktadır. En uygun çalışma koşullarını sağlayan vinç türlerinden olan sepetli vinçler araç teknik özelliklerine ve kaldırma kapasitelerine göre çeşitlilik göstermektedir.
   
              Günlük yaşantıda en çok kullanılan kiralık sepetli vinç modelleri kısa süreli işlerde kullanılmaktadır. En yüksek mesafelere sepetli vinç yardımı ile rahat ve hızlı şekilde ulaşmak mümkündür. İnsanların çalışma güvenliği acısından sepetli vinç kullanımı daha pratik bir yöntemi oluşturmaktadır. Yakın zamana kadar inşaat firmaları özellikle dış cephe çalışmalarında sabit veya asma iskele kurarak işlerini yürütürken günümüzde daha seri ve pratik sepetli vinç kullanımı yaygınlaşmış durumdadır. Teknolojinin gelişmesi ile kiralık vinç seçenekleri de gün geçtikçe artış göstermektedir. Araçların girebildiği her mekanda ve alanda vinç kullanım sayesinde yüksekte yapılması gereken bütün işler daha seri bir hal almaktadır.
   
   Sepetli Vinç Kullanım Alanları
   
              Sepetli vinçler kullanılarak yüksek bir noktada yapılacak olan;
   
   Tabela montaj işlemleri

   Binaların dış cephelerine boya ve tadilat işlerinde

   Binaların çatılarının onarım işlerinde

   Bina dış cephelerinin genel temizliği ve cam temizliği işlerinde

   Bina yağmur oluklarının değişim işlerinde

   Klima, güvenlik kamerası gibi elektrikli ve elektronik aletlerin montajında ve bakım işlerinde

   Miting zamanlarında pankart asma işlerinde

   Ağaç budama ve bakım işlerinde

   Binaların çelik kontrisiyonlarının montaj ve kaynak işlerinde

   Film ve dizi çekimlerinde tepe kamerası kullanımında

   Sepetli vinç kullanımı emniyetli bir seçenek olmaktadır.
   
              Sepetli vinç kiralarken bilinmesi gereken en önemli husus kiralık vinç işleminde araçların sahip olduğu bom mesafesini bilerek kiralama işlemi yapılması gerekir. Çünkü yüksek mesafelerde yapılacak işlerde bom mesafesi yetersiz kalan vinçler işlerin aksamasına neden olurken uzun bomlu araçların kısa mesafelerde kullanımı gereksiz bir masraf oluşturmaktadır. Kiralanan sepetli vinçler operatörleri ile birlikte faaliyet göstermektedir. Sepetli vinç kullanıcı pozisyonundaki operatörler bu konuda gerekli eğitimi almış tecrübeli kişilerden oluşmaktadır. Kiralanan sepetli vinç türleri minimum 10 metre mesafeden 55 metreye kadar bom uzantısı sayesinde yüksek noktalarda emniyetli şekilde çalışma imkanı sunmaktadır.
   
   Kiralık Sepetli Vinç Kullanım Avantajları
   
              Özellikle çatı tamir ve bakım işlemlerinde doğrudan çatı üzerine çıkarak müdahale etmenin yerine sepetli vinç kullanarak emniyetli şekilde çalışılması hem güvenlik açısından hem de zaman acısından avantaj sağlamaktadır. Kiralık sepetli vinç kullanımının uzaktan kumandalı sistemle yönetiliyor olması operatörlerin belirli bir noktaya bağlı kalmadan gözle emniyet çemberi oluşturmalarına fırsat yaratmaktadır. Web sitesi sayfalarında her teknik özelliği belirtilen sepetli vinç örnekleri periyodik bakımları en iyi şekilde uygulanmaktadır. Aynı zamanda bom testleri maksimum ağırlıklar uygulanarak en kaliteli şekilde yapılmış durumdadır. Sepetli vinç seçenekleri her işe en uygun tasarımlara sahip araçlardan oluşmaktadır.