/
  ANASAYFA » HIZMETLERIMIZ » KURTARICI VINC SISTEMLERI

  Kurtarıcı Vinç Sistemleri

  Trafikte seyir halinde bulunan araçlar her an kazaya karışabilmekte veya arızalanabilmektedir. Bu gibi durumlarda trafiğin tekrar akışa açılması oldukça önemlidir. Aksi takdirde başka kazaların meydana gelmesi kaçınılmaz olmaktadır. Bu noktada kurtarıcı vinç dediğimiz opsiyonlar mutlaka devreye sokulmalıdır.
   
   Araçlar İçin Kurtarıcı Vinç Çözümleri
   
              Yolda kalmış olan araçların veya çeşitli şekillerde kaza sebebiyle kullanım dışı kalmış olan bütün araçların ve makinelerin kurtarılmasında kurtarıcı vinçler devreye girmektedir. Farklı yapılarda ve ebatlarda üretilmekte olan kurtarıcı vinçler yüksek kaldırma kapasiteleri ile birlikte her türlü aracın kaldırılıp trafiğin açılmasına yardımcı olmaktadır. Özellikle cankurtaran firmaları tarafından tercih edilmekte olan kurtarıcı vinç çözümlerinde bom vinç diye nitelendirmekte olan kırmalı vinçler ön plana çıkmaktadır. Tek veya çift kırma olarak üretilmekte olan vinçler en ağır araçları bile kolaylıkla kaldırıp karayolunun açılmasını sağlamaktadır. Çift kırmalı olan vinçler özellikle düşük bankete yuvarlanmış olan araçların kaldırılmasında çok daha etkili bir uygulamadır. Katlanır özelliğinden dolayı farklı noktalardaki araçlara erişim için en pratik uygulamalar kırmalı olan vinçlerdir. Yüksek yerden düşmüş olan araçların kurtarılmasında ise farklı sistemler mutlaka devreye sokulmalıdır. Kırmalı vinçlerde veya teleskopik vinçlerde yer alan elektrikli halat tamburları ile beraber metrelerce aşağıya düşmüş olan araçlar kolaylıkla kaldırılıp kurtarılmaktadır. Elektrikli olan tamburlar 2 ton ile 8 ton arasındaki araçları en düşük mesafelerden dahi yukarıya çekebilmektedir.
   
   Pratik Araç Kurtarma Uygulamaları
   
              Trafikte kazaya karışmış olan araçların hızlı bir şekilde kaldırılarak karayolunun tekrar trafiğe açılabilmesi için forklift dediğimiz vinçler de devreye girmektedir. Teleskobik vinçlerle beraber kaldırılmakta olan kazalı araçlar veya arızalanıp çalışmaz durumdaki otomobiller forkliftlere yüklenebilmektedir. Ayrıca forkliftlerin kendi bünyesinde yer alan hareketli konveyör sistemlerle araçları kısa bir süre içerisinde üst kısma taşıması son derece kolaydır. Uygulamalarda devreye girmekte olan teleskopik vinçler özellikle ağır olan araçların kurtarılmasında en önemli makine olarak ön plana çıkmaktadır.
   
              Çamura, bataklığa veya göl kenarına düşmüş olan araçların kurtarılmasında yine teleskopik vincin uzun olan aparatları tercih edilmektedir. Kendisini karayoluna büyük bir dirençle sabitlemekte olan teleskopik vinç bu sayede batmış makineleri ve araçları kolaylıkla kurtarabilmektedir. Kurtarma çalışmalarında başarılı olunabilmesi için kaliteli kurtarıcı çözümleri devreye sokulmalıdır. Ayrıca vinçlerde kullanılacak olan hidrolik halat tamburlarının kalitesi ve motor gücü de son derece önemlidir. Halat tamburları ile beraber sabitlenecek olan araçlar sorunsuz bir şekilde çekilerek kurtarılmaktadır. Kurtarıcı vincin hidrolik sisteminde yer alacak olan hortumların da kopmaya ve yırtılmaya karşı büyük bir mukavemet taşıması gerekmektedir.
   
              Bu şekilde hidrolik sistemler ile ve elektrikli hidrolik tamburlar ile entegre edilmiş olan kurtarıcı vinçlerde en modern teknolojiler devreye girmektedir. Bu sayede en zor arazi koşullarında bile mobilize olabilen kurtarıcı vinç çözümleriyle araçlar veya iş makineleri kurtarılmakta ve kaliteli çözümler sunulmaktadır.

  kurtarıcı vinç