/

  55 Metre Kule Vinç Kiralama

  55 metre kule vinç model olarak oldukça yüksek irtifalı inşaat sahalarında kullanılan bir vinç türüdür. Bununla birlikte tek başına insan gücünün yeterli olmadığı fakat yine de insan gücüne gereksinim duyulan ortamlarda kullanılan bir vinç türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Vinç kullanımının her geçen gün daha hızlı olarak artış göstermesinin temel sebeplerinden biri vinçlerin bahsi geçen insan gücünü arttırmasının sıra artan makineleşmenin de yaygınlaşmasıdır. Günümüzde dünyanın farklı ülkelerinde ve özellikle de modern şehirlerde görmeye alıştığımız gökdelenlerin yapım süreçlerinde kullanılmakta olan kule vinçler değişik yükseklik tasarımlarına göre ve sahip oldukları azami yüksekliklerince gruplandırılmaktadır. Kullanılacakları inşaatın yüksekliklerine göre 35 metreden başlayarak 60 metreye kadar uzanan kule vinçleri ile yapımları süren ve tamamlanan binaları artık ülkemizde ve özellikle de büyük şehirlerimizde oldukça sık olarak görüyoruz. Ancak vinç fiyatlarının oldukça yüksek olması sebebi ile inşaat sektöründe genel olarak 55 metre kiralık kule vinç tercih edilmektedir.

  İnşaat sektörünün yükselen trendi vinç kiralama

  Vinç modelleri yalnızca inşaatların yapım aşamalarında değil aynı zamanda bakım ve onarım süreçlerinde de oldukça sık olarak kullanılmaktadır. İnşaat sektörünün olmazsa olmaz gereksinimlerinden biri olan kule vinçlerin temini söz konusu olduğunda ilk olarak akla satın almak gelir. Ancakbir vinç satın almanın gerektirdiği sorumluluklar her firma için uygun olmadığından geçici süre ile vinç kiralamak en hızlı çözümdür. Bu nedenle son dönemlerde irili ufaklı inşaat firmalarının başvurdukları araç kiralama yöntemi uygun kiralık kule vinç fiyatları ile oldukça cazip bir alternatif haline gelir. 55 metre kiralık kule vinç hizmeti veren firmaların sayısında yaşanan artış ile paralel olarak artık firmalar gereksinim duydukları vince en uygun şartlara sahip olmanın ayrıcalığını yaşayabiliyorlar.

  Her ne kadar inşaat sektöründe en sık tercih edilen yöntem kiralık sepetli vinç hizmetinden yararlanmak olsa da sektörde büyük işlere imza atan ve birden çok projede çalışmalarını yürüten inşaat firmaları kullanacakları vinçleri kiralamaktansa satın almayı tercih etmektedir.

  Tümü